Deutsche Sprache

Essen und Trinken

Немачки језик, 6. разред, обрада Essen und Trinken (храна и пиће)

Wiе heißt du?- Kako se zoveš?

Да дигитални уџбеници имају сврху и свакако привлаче пажњу ученика говори нам то да се у оквиру 1. лекције "Wer bist du?" ( ко си ти?) уџбеника " Maximal 1" ( Klett), немачки језик за 5. разред основне школе за 1. годину учења, ученици налази видео клип у коме се њихови вршњаци упознају преко интернета тако што снимају видео о себи. Задатак ученика је да и сами пробају да сниме видео и представе се на немачком. Погледајте како су то урадили неки ученици одељења 5/2.

Imbis

Ученици 6. разреда су и ове године вежбали конверзацијууз кроз игру и још једном показали да овакви облици рада много ефикасније доводе до жељеног резултата, а то је у настави страних језика свакако међусобна конверзација на задату тему и учеђће свих ученика у тој конверзацији.Како је то изгледало на нашим киосцима брзе гране, можете да погледате овде: