Посета Заводу за јавно здравље „Тимок“ у Зајечару

У среду, 6.11.2019. године ученици седмог разреда, са наставницом хемије, посетили су Завод за јавно здравље „Тимок“ у Зајечару. Обишли су лабораторију за санитарну хемију и имали прилику да се упознају са лабораторијском опремом, методама и техникама које се у ту сврху користе.

Шеф лабораторије за санитарну хемију, Сузана Вугделија, упознала је ученике са анализама које врши Завод за јавно здравље, првенствено са физичко-хемијским анализама воде, животних намирница и предмета опште употребе које се врше у лабораторији за санитарну хемију.

Ученици су,такође, имали прилику да се упознају са значајем јавног здравља и улогом Завода за јавно здравље које прати, процењује и анализира здравствено стање становништва, стање и квалитет животне средине, узроке појаве и ширења заразних болести, информише и обучава становништво за бригу о сопственом здрављу, и предлаже и предузима одговарајуће мере у циљу заштите и унапређења здравља.