La langue francaise

„Образовни круг – Сусретања“

Прилог

"Образовни круг – Први сусрет"

Прилог

"Образовни круг - Други сусрет"

Зајечар-Сошо, 2.сусрет
Тема другог сусрета Образовног круга била је „Како се каже“. У среду, 8.12. ученици наше школе су својим вршњацима из Француске, кроз презентације, објаснили шта значи „изводити бесне глисте“, „гледати као теле у шарена врата“, „солити памет“, „слагати се као пас и мачка“...У исто време, деца из Француске су појаснила ко је Максим који „лупа по дивизији“, шта то кошта као „Светог Петра кајгана“ и како изгледа неко ко је „с крушке пао“ али и онај коме је „секира упала у мед“.Интересантно је да деца из обе земље нису чула за већину израза, тако да је овај сусрет био веома користан за упознавање матерњег језика, кроз фразе и изразе.

"Образовни круг - Трећи сусрет"

Le gâteau au chocolat

Prilog