Landeskunde- Ostern/ Ускрс

Модерна настава немачког језика не подразумева само преношење и проверу језичких знања и усвајање и развијање различитих језичких и комуникативних компетенција, већ све чешће и познавање сопствене и стране културе, јер је без интеркултуралне компетенције немогуће успешно остварити комуникацују у савременом свету. „Landeskunde“ ( наука о земљи) у настави немачког језика ученицима даје прилику да се упознају са различитим аспектима живота у земљама немачког говорног подручја, њиховим обичајима, историјом, географијом,културом... На тај начин подстиче се боље разумевање друге културе и успоставља боља комуникација са говорницима немачког као матерњег језика.
Поводом предстојећих ускршњих празника, које ове године у исто време слави и по јулијанском и грегоријанском календару, један час је посвећен обичајима прославе ускрса уземљама немачког говорног подручја. Поред усвајања новог вокабулара на ову тему, ученици 6. разреда бојили су јаја и писали ускршње поруке на немачком језику.
Срећан ускрс- Frohe Ostern!