Да ли је мода за тебе важна? ( Ist Mode für dich wichtig?)

Наша школа је од претходне школске године ушла у систем тзв. ДСД- школа Сталне конференције министара културе Савезне Републике Немачке ( ZfA). Тиме су наши ученици добили могућност да на крају осмог разреда полажу испит за сертификат из немачког језика нивоа А1/А2.
Како би били спремни за један тако сложени испит, јако је битно да се поједини делови самог испита, као и граматичке и језичке конструкције уче и увежбавају на време.
С тим у вези су ученици 6. разреда покушали да презентују тему одећа (Kleidung) и то не само у смислу наученог вокабулара, већ су морали да на немачком језику објасне да ли је мода за њих важна, шта воле да носе, шта сматрају модерним или шта радo купују и са киме.
Неки су били већ веома успешни у томе, што можете видети на фотографијама са часа.
Наставник немачког језика
Маја Митровић