„Вратиће се цвеће“

Тим за развој међупредметних компетенција и стваралаштво наше школе је априла месеца похађао „Обуку наставника у области развијања предузетничких компетенција код наставника и ученика и стварању услова за реализацију предузетништва у основним школама. Резултат ове обуке је реализација предузетничког пројекта „Вратиће се цвеће“. Пројекат је реализован маја месеца ове године. У њему су учестововали ученици петог један, два и три разреда, заједно са својим одељењским старешинама Мајом Пераић, Драгославом Божиновићем и Предрагом Цокићем и наставницом биологије Слађаном Милошевић.

Ученици су заједно са својим наставницима испланирали акцију и поделили задужења. Дана 31.5.2019. годинe обављена је садња цвећа у школском парку. Помоћни радници су припремили земљиште, а ученици, уз њихову помоћ, засадили саднице цвећа.

Ученици су кроз заједничке активности допринели естетском уређењу школе и кроз практичне примере развили одговорно понашање према околини.