ГЕОГРАФИЈА

usa-states-capitals-wooden-map-puzzle-free-shipping-us-geography-at-us-games-and-puzzles.jpg

Takmičenje U.S. Geography and me

Na poziv Ambasade SAD-a u Srbiji, naša škola je uzela učešće u projektu U.S. Geography and me. Reč je o takmičenju u poznavanju geografije SAD-a i engleskog jezika. U takmičenju učestvuju učenici sedmog razreda.Ovaj projekat ima za cilj približavanje srpske i američke kulture, kao i bolje razumevanje, širenje znanja i informisanosti o američkoj geografiji. Najboljim učenicima se pruža prilika da kroz razgovore sa predstavnicima američke ambasade unaprede svoje znanje engleskog jezika.
Takmičenje se sastoji od tri kruga, a pobednik školskog takmičenja će u pratnji nastavnika učestvovati u finalnom krugu čiji će domaćin biti Američki kutak u Beogradu. Nakon toga, na prijemu u rezidenciji Ambasade SAD-a biće proglašen pobednik celokupnog takmičenja i dodeljene nagrade.
Prvi krug takmičenja biće održan 29.03.2018, drugi krug 20.04.2018 u našoj školi.