Гитаријада различитости

Дана 23.05.2019. године у оквиру пројекта Родна освешћеност, превенција насиља и дискриминације у вртићима и школама, чланови Вршњачког тима, ученици и наставници менторске школе ОШ“Љубица Радосављевић Нада“ из Зајечара и партнерских школа ОШ“Ђура Јакшић“ из Зајечара и ОШ“Вук Караџић“ из Великог Извора организовали су акцију под називом Гитаријада различитости.

На овој манифестацији приказан је следећи програм:

1.За почетак сплет игара Центра за традиционалне уметности ,,Корени,, којим руководи Перислав Дуцић.

2.Песма ,,Да ми није једне Мире,, ученика и ученица одељења 2-2 ОШ,,Љ.Р.Нада”,учитељице Хелене Вучић.

3.Вокална група ученика 6. и 7. разреда ОШ,,Вук Караџић” из Великог Извора са песмом ,,Угоди се при попа”.

4.Вокални састав ,,Ж-дур” са нумерама ,,Рјабинушка” и ,,Приморски напјеви” Стевана Мокрањца.

5.ОШ,,Ђура Јакшић” од предшколаца до ученика осмог разреда приказали су ромске игре.

6.Припремно-предшколска група Основне школе ,,Вук Караџић”и васпитачица Даниела Патаки, приказали песму и игру,,Черни врви” и ,,Такала донка”.

7.Дечији центар наступио са балетском тачком.

8.Ученици 3-2 разреда ОШ,,ЉРНада”учитеља Драгана Гојсовића, наступили са песмом Момчила Бајагића ,,Мали слонови”.

9.Предшколци ОШ,,Љ.Р.Нада”са васпитачицама Љиљаном Анђелковић и Марицом Димитријевић, кроз различитост у музици представили се песмом зајечарске рок групе ,,Златни прсти”, који су деценијама промовисали Зајечар кроз Гитаријаду, певача Момчила Раденковића,,Играј реге”.

10.Наступио је хор ОШ,,Ђура Јакшић”са нумером ,,Ђелем, ђелем”. Диригент Дарија Ницић.

11.Партнер школа ове манифестације је и Економско-трговинска школа из Зајечара, која је имала велики успех у представљању нашег краја,,Источна Србија, једноставно, фантастично” .О томе ће Вам више рећи ученици економско-трговинске школе: Павличић Милица, Теодора Цакић и Жељко Симоновић. (Деца такође представљају и послужење за ову прилику).

12.За ову прилику васпитач Предшколске установе ,,Ђулићи” из Зајечара, Бојан Ћирић написао је текст и музику за песму ,,Различити смо”, коју ћемо за крај ове манифестације отпевати сви заједно.