Гост са Новог Зеланда

Током обраде градива у седмом разреду раде се ваневропски континенти, ученици сазнају како изгледају ти далеки предели, шта су им ресурси, да ли су развијени, који народи тамо живе, који језик се говор.. . Али ретко имају прилику да упознају живот, историју , културу из прве руке од онога ко тамо живи. Ученици издвојеног одељења у Лубници (првог и трећег и старијих разреда) су упознали Оскара Кинга, ученика на размени у оквиру међународног пројекта Интеркултура. Оскару је Нови Зеланд домовина и тако ју је представио: занимљиво, поносно, истичући повезаност Србије и Новог Зеланда када су новозеландски војни са српским делили исту судбину у Првом светском рату. Ученици су заинтресовано гледали и слушали презентацију и постављали питања о спорту, националном плесу Маора, желећи да практикују енгески језик, а Оскар је одговарао на српском.

Јелена Василијевић

Гордана Андрић-Милосављевић