5. ДАН НАУКЕ

Тема петог по реду Дана науке била је „У свету боја“. Ученици који су се определили за хемију, правили су слаткише у разним бојама и делили свим присутнима. Тиме смо на пригодан начин допринели обележавању нашег малог јубилеја, а са друге стране, ученици 7. и 8. разреда су могли да утврде знање везано за физичке и хемијске промене супстанци, смеше, правила понашања у хемијској лабораторији... Учесници су могли да осете шта значи преузети одговорност за свој рад, стекли су увид о сопственим знањима и способностима, осетили су шта представља тимски рад... Својим залагањем подстакли су радозналост код других ученика, потребу за сазнањем, позитиван однос према учењу хемије.
Значај нашег труда је утолико већи уколико смо успели да дочарамо да хемију није тешко научити, с обзиром да је знање из хемије применљиво у свакодневном животу.