Светски дан Рома

Четвртак 6. април 2017. био је посебан дан за нашу школу. Шарене сукње, мараме живописних боја, свечана одела красиле су девојчице и дечаке, учеснике приредбе којом је обележен Светски дан Рома. Овом приредбом желели смо да покажемо оно најбоље из ромског фолклора. Кроз химну, дечије песме и окретне игре приближили смо публици ромску традицију, начин живота и ведрину духа.
У нашој школи је другу годину за редом обележен Светски дан Рома. А од 1971.године, када је у Лондону 8. априла одржан први Светски конгрес Рома на коме су признати ромска химна, застава и назив Ром, овај датум установљен је за Светски дан Рома.
Приредбом смо дали свој мали допринос у обележавању овог битног датума за ромску заједницу, а за узврат добили одушевљење и публике и извођача.