ДАН НАУКЕ

На 7. Дану науке наше школе под називом „ Истражи, прикажи, па кажи“, одржаном 28.11.2019. године, ученици трећег, седмог и осмог разреда истраживали су вулкане, хроматографију, крв, противпожарни апарат, змије, хемију теста, кристализацију, разлагање водоник-проксида и прављење лабела.

За ту прилику су, осим паноа и презентација, припремили и одговарајуће експерименте. Ученици седмог разреда су извели експерименте хемијски врт, врућ лед, прављење лабела и хемијски вулкан, док су ученици осмог разреда приказали како настаје дух из боце, импровизовани противпожарни апарат, црна мамба, лажна крв, као и пице које су послужили посетиоцима. Најмлађи учесници, III-2 су са учитељицом Данијелом Милутиновић радили раздвајање боја из фломастера методом хроматографије на папиру, торнадо у флаши, лава лампу и воду која хода.