ЕВРОПСКИ ДАН ЈЕЗИКА

26.септембра се обележава Европски дан језика. Ове године су ученици старијих разреда мало више истраживали и упоређивали дијалекте и говор језика ван матице.

Наставница Тамара Богдановић је са ученицима 8-3 радила Дубровачку књижевност, наставница Александра Солдо је са ученицима 7.разреда проучавала лексику српског језика на подручју Босне и Херцеговине, док је наставница Маја Пераић са ученицима 6-1 обрадила наречја српског језика.

Наставник енглеског језика Предраг Цокић је са својим ученицима Ланом Поповић и Петром Станојевићем (7-1) правио разлику између британског и аустралијанског енглеског језика, док нам је наставница Весна Недељковић, са ученицима 8. разреда приказала неке интересантне чињенице о енглеском језику и разлику између америчког и британског језика.

Наставнице Маја Митровић и Александра Стојановић су са ученицима 6-2 представиле занимљивости из немачког језика, као и симболе Аустрије и Швајцарске у којима се немачки говори као матерњи језик. Вредне ученице Уна и Петра направиле су традиционалне божићне колаче.

Црна Француска (La France Noire) била је тема за ученике 8.разреда који су, уз помоћ наставнице Драгане Тодоровић, истраживали како говор из Африке утиче на француски језик, јер се зна да је у већем делу Африке француски службени језик. Уједно су и представљена два популарна француска певача, пореклом из Африке.

Наставници матерњег и страних језика ОШ „Ђура Јакшић“