ПРОЈЕКТНА НАСТАВА 1- МИКАДО

МИКАДО је кинеска игра популарна и код нас. Састоји се од разнобојних штапића које, расуте по некој површини треба подићи један по један, не померивши притом остале штапиће.

Побеђује играч чији сакупљени штапићи вреде највише поена. Ови штапићи се бодују на следећи начин: жути- 3 поена, црвени- 5 поена, плави- 10 поена, зелени- 15 поена, а наранџасти- 20 поена.

У оквиру пројектне наставе направили смо свој МИКАДО. Ученици су бојили штапиће. У среду, 25.9.2019. године организовали смо одељењско такмичење. Ученици другог разреда објаснили су правила игре другарима из четвртог разреда и такмичење је могло да почне.

Игра делује веома једноставно, али захтева велику концентрацију, прецизност и смиреност.

Кроз израду ове игре и њену примену остварује се међупредметно повезивање (Српски језик, Математика, Ликовна култура, Свет око нас).