ПРОЈЕКАТ „НЕЋУ СМЕЋЕ- ХОЋУ ЦВЕЋЕ“

13. и 14. 12. 2017. године, ученици издвојеног одељења у Лубници, са својим учитељима, наставницима и васпитачицом, реализовали су пројекат „НЕЋУ СМЕЋЕ- ХОЋУ ЦВЕЋЕ“. Пројекат је реализован у партнерству НВО „Свеза“ из Зајечара и ОШ „Ђура Јакшић“, издвојеног одељења у Лубници.
Циљ пројекта је заштита животне средине.
У оквиру пројекта, за ученике основне школе одржане су радионице на тему заштите воде, ваздуха и земљишта. Радионице су реализовали: Слађана Грубишић, Бобан Тошић, Јелена Василијевић, Бојана Тодоровић и Гордана Андрић-Милосављевић. Након радионица, приређена је изложба ликовних радова који су настали на радионицама.
У оквиру пројекта, издвојено одељење у Лубници добило је три стола и шест клупа од палета, мајице и качкете за све учеснике у пројекту. Донатор је био „Телеком Србија“.