Прваци у школској библиотеци

Ученици I 1 и I 2 са својим учитељицама су посетили школску библиотеку. Школски библиотекар их је у току посете упознала са простором, смештајем библиотечке грађе, основним правилима понашања, коришћењем и чувањем библиотечке грађе и осталим могућностима које библиотека пружа, улогом школског библиотекара... Код ученика још од првог разреда треба развијати навику редовног долажења у библиотеку и развијати читалачку културу.
Ученици су пажљиво слушали бајку, након тога су са библиотекаром поразговали о њој. Након тога су ученици причали о својим омиљеним ликовима из бајки.
У завршном делу активности ученици су нацртали омиљени лик из бајке. Креативни радови ученика су истакнути на паноу у школској библиотеци.