Радионица „Грађење тима”

Током септембра у оквиру радионица из наставе грађанског васпитања, ученици 5/2 и 7/2 су имали радионицу „Грађење тима”( Teambuilding). Циљ ове радионице био је да подстакне дух заједништва и сарадње код ученика и да им укаже на значај међусобне сарадње како на будућим часовима грађанског васпитања тако и у свакодневном животу. Ова радионица се састојала у томе да ученици подељени у групе за тачно одређено време од добијеног материјала (папир, маказе, пластичне чаше, балони, лепљива трака) осмисле и направе што већу и што стабилнију кулу. Екипа која испуни наведене критеријуме биће победник. Радионица је била занимљива ученицима и подстакла је њихову креативност и такмичарски дух. Било је смеха, љутње али сви су се сложили у једном да је потребна сарадња да би се дошло до циља.