Рецитал ,,Вече са Ђуром"

Ученици VI3 организовали су у оквиру пројектне наставе из Српског језика и књижевности књижевно вече, рецитал. Будући да је тема инспирисана песмом Ђуре Јакшића ,,Вече" и да наша школа носи име овог песника и сликара, приредба је изведена управо у медијатеци школе. Ученици су професионално приступили организацији, трудили се и више што се од њих очекивало, одлично сарађивали и међусобно и са наставником, па не изненађује што је резултат пројекта одушевио све посетиоце.
Маја Пераић

На идеју да се 4. новембра 2019. године сусретнемо са Ђуром дошли смо захваљујући његовој песми ,,Вече", која је обухаћена програмом из Српског језика и књижевности.

У нашој школи, ОШ ,,Ђура Јакшић“, организовали смо књижевно вече, рецитал на коме сте могли чути избор из поезије Ђуре Јакшића и упознати се са делом његовог живота о коме су Анастасиа Тодоровић и Анђела Мицковић, ученице VI3, написале краћи скеч. На приредби сте могли срести и самог Јакшића! Испод фантастичне професионалне маске крила се Нађа Станковић, која се у боемској атмосфери поздравила са гостима, наздрављајући уз нумере са текстовима песника и сликара чије име носи наша школа. Конобарица Ана (Марија Голубовић VI3) потрудила се да нико не остане жедан.
Покушали смо да се осврнемо на све теме које су окупирале његове мисли од почетка његовог стваралаштва до смрти. Нисмо изоставили ни сликарство, па су гости имали прилике да виде и копије Јакшићевих слика, које су разним техникама радили Душан Кузмановић (VI3), Дуња Боцић (VI3), Тамара Величковић (VI3), Ина Митровић (V2), Ена Станковић (V1) и Миа Станковић (V1).

Овај пројект је био наш покушај да вам приближимо живот и дело Ђуре Јакшића. Хвала свима који су дошли и испоштовали нас. Такође, хвала свим родитељима који су нас подржали и помогли да се приредба успешно одржи уз несвакидашње сценске реквизите.
Aнђела Мицковић VI3