СНАЛАЖЕЊЕ У ПРИРОДИ – ИЗРАДА МАПЕ КРАЉЕВИЦЕ. ИЗРАДА РЕЉЕФА

На основу обиласка Краљевице, информативне табле и индивидуалних способности за оријентацију и опажање, деца су, кроз групни рад, израдила мапе Краљевице. Овој активности је, у дворишту школе, претходило утврђивање и увежбавање основних појмова оријентације. Израда мапа је реализована 23. и 30.10.2019. године. Ове мапе ће, заједно са рељефом Зајечарске котлине, бити изложене у холу школе.
Захваљујући изласку и раду на терену, изради мапа, разговору уз интернет презентације, играма итд, деца су са уживањем и лакоћом приступила изради рељефа – по избору. Једна група је радила рељеф Зајечарске котлине, док је друга група направила рељеф по сопственој замисли. За израду је коришћен картон, папир, лепак за тапете, убруси и разне врсте боја (темпере, водене и воштане боје). Активност је одржана 13. и 20.11.2019. године.