УСКРС 2017

Фарбање јаја на Ускрс спада у најстарије хришћанске обичаје. Легенда каже да је Марија Магдалена дошла у Рим да проповеда јеванђеље и да је стигла и до цара Тиберија. Као поклон му је донела корпу јаја. Цар није веровао у Христово васкрсење и рекао је да би то било као кад би бела јаја у корпи променила боју. Марија Магдалена је на то рекла ,,Христос васкресе,, и сва јаја у корпи су постала црвена. Црвена боја је симбол радости и васкрсења а прво црвено јаје се чува до наредног Ускрса као ,,чувар куће,, тј. заштитник породице. Јаја се фарбају на Велики петак.
Ускрс или Васкрс највећи је хришћански празник којим се прославља Исусов повратак у живот-васкрсење.То се десило трећег дана после његове смрти, прве недеље после Великог петка.
У холу наше школе своја осликана јаја изложили ученици нижих разреда , Миа,Уна, Теодора,Тамара,Лука, Димитрије, Милан,Теа,