УЧИМО ЗАЈЕДНО КРОЗ НАШЕ НАСЛЕЂЕ

Пројекат “Учимо заједно кроз наше наслеђе” (Learning Together Through Our Heritage) у оквиру програма Еразмус + је пројекат у области стратешких партнерства школа. Требало је да траје од 1.9.2019. до 31.8.2021. Због епидемије која је завладала, пројекат је продужен годину дана и трајаће до 31.8.2022. године.

У њему учествују 4 школе: “IES Alonso Cano” из Дуркала у Шпанији, “5 Instituto comprensivo Paolo Vasta” из Аћиреалеа у Италији, “1st Geniko Lykeio of Amaliada” из Амалиаде у Грчкој и наша школа.

У пројекту ће учествовати ученици 7. и 8. разреда и током реализације, кроз много различитих активности, ће упознати културно и природно наслеђе ових земаља и представиће нашу земљу и наш крај осталим учесницима пројекта. Предвиђене су и посете свим овим градовима, али ће бити реализоване уколико епидемиолошка ситуација то дозволи.

Више о пројектним активностима можете видети на сајту пројекта који се налази на следећем линку: https://sites.google.com/view/learning-together-heritage/home