Школски спорт- кошарка

Међуокружно такмичење у кошарци , за пионире, одржано је 04.12.2019.године у Нишу. Школа домаћин била је ОШ"Душко Радовић", школа са богатом спортском традицијом.

На такмичењу је учествовало 4 екипа, победници Топличког,Расинског, Нишавског и Зајечарског округа.

Ово такмичење је било квалификационо за Државно а касније и Светско првенство у кошарци за основце. (Задар, Хрватска 2020.)

Пионири наше школе нису имали среће у жребу и морали су одмах на мегдан екипи ОШ" Цар Константин" из Ниша. Фаворизована екипа из Ниша заслужено је победила 32:18 и пласирала се за финале.у другој утакмици састале су се екипе ОШ"9. oктобар" из Прокупља и ОШ"Живко Апостоловић" из Трстеника.Успешнија је била школа из Прокупља и заслужено отишла у финале. У финалу победу су и више него убедљиво, 54:15, однели пионири ОШ"Цар Константин" из Ниша.

Пионири наше школе заузели су 3. место на Међуокружном такмичењу, што представља изузетан успех, ако се има у виду да годинама уназад наша школа нема успеха у кошарци.

За школски сајт Јована и Маша ("ђак репортер")