АКТУЕЛНОСТИ 2016-2017

Опремање школа рачунарима

Povodom 20 godina od osnivanja, kompanija Telekom Srbija, pod pokroviteljstvom Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije, pokrenula je projekat „Stvaramo znanje“ čiji je cilj opremanje informatičkih kabineta u 20 osnovnih škola širom Srbije. Želja nam je da, u godini u kojoj slavimo jubilej, đake nagradimo računarskom opremom koja će im olakšati nastavu informatike i postaviti temelje za dalje unapređivanje znanja iz oblasti informacionih tehnologija. Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja obezbedilo je spisak od 40 osnovnih škola u Srbiji kojima nedostaje računarska oprema, a kako će samo 20 od njih biti izabrano, organizujemo online glasanje. Glasanje koja škola će osvojiti računarsku opremu obaviće se na društvenoj mreži Fejsbuk na stranici mts-a (https://www.facebook.com/mtstvojsvet/) u odeljku "Stvaramo znanje" (sa leve strane), u periodu od 29.5. do 7.6.2017. Kako bi odabir škola bio transparentan, želeli smo da omogućimo svim građanima da, u skladu sa Pravilima konkursa, svojim glasovima utiču na odabir škola pobednika. Glasanje će trajati 10 dana, a računarsku opremu će dobiti po pet prvih škola sa najvećim brojem glasova u svakoj od četiri geografske oblasti kojoj pripadaju. Vaša škola našla se među potencijalnim dobitnicima informatičkih kabineta. Pozivamo Vas da svojim glasovima podržite svoju školu, kao i ostale škole iz drugih geografskih oblasti i utičete na ishod glasanja. Nakon konačnog prebrojavanja glasova, spisak škola kojima će biti donirana sredstva za nabavku računara biće poznat 7.6. 2017.